Обстеження будівель та споруд - Науково-дослідний інститут інженерних вишукувань
Обстеження будівель та споруд

Обстеження будівель та споруд, виробничих комплексів, технічних об'єктів тощо покликане діагностувати ситуацію по стану будівельних конструкцій, виявити можливі відхилення від норми або ж підтвердити безпеку стану будівель і споруд технічну відповідність нормам.

 Періодичність планового обстеження виробничих комплексів

Технічний огляд виробничих комплексів, конструкцій та інженерних споруд проводиться не менше 2 разів на рік, перед теплим та холодним сезонами.

Весняний технічний огляд - обстеження будівель і споруд надає дані, за якими планується перелік поточних ремонтних робіт, запланованих на літо.

Крім того, однією з підсумкових цілей весняного техогляду виробничих комплексів є призначення оптимальної дати наступного капітального ремонту.

  1. Діагностика щодо пошкоджень взимку.
  2. Розрахунки бюджету на закупівлю будматеріалів.
  3. Укладання проекту відновлення споруд.

Що стосується осіннього технічного огляду, тут на перший план виходять:

  • перевірка якості літніх відновлювальних робіт;
  • геодезична перевірка несучих осей, детальне обстеження несучих конструкцій;
  • монолітність стін і перекриттів, справність рухомих елементів (дверей вхідних, міжкімнатних, освітлювальних приладів + електропроводка, вікон, кватирок тощо).

Сезонні правила обов'язкового технічного обстеження будівель дозволяють проводити своєчасне виявлення несприятливих змін і своєчасно приступати до реконструкції.

Увага! Періодичність досліджень конструкцій, будівель і споруд та інше перш за все регламентовано постановою Кабміну України від 05. 05. 1997 року № 409.

Позачергові діагностичні огляди

Позачергові діагностичні огляди виробничих комплексів і проведення технічного обстеження інших будівель обов'язково проводяться після ліквідації наслідків форс-мажорних аварійних обставин, надзвичайних подій, негод (зливи / снігопади / град, пожежі, землетруси, зсуви інше).

Після кожної геодезичної перевірки на території виробництв, гірських виробках, сільськогосподарських комплексах тощо видається паспортне посвідчення, що характеризує перевірену будівлю як експлуатаційно надійну і безпечну для людей, що знаходяться в ній.

 Хто має право проводити роботи з технічного обстеження споруд

Технічне обстеження будівель може проводити організація, що має офіційну державну ліцензію на здійснення даної діяльності, муніципальний орган контролю або юридична особа-підприємець, що має відповідний дозвіл і відповідну кваліфікацію.

Замовивши послугу обстеження будівель і споруд будь-якого цільового призначення в Науково-дослідному інституті інженерних вишукувань, ви отримаєте максимально достовірну інформацію технічного стану будівлі, при необхідності, проектування мінімально витратних способів реконструкції.

Огляд технічного стану фахівцями Науково-дослідного інституту інженерних вишукувань забезпечує своєчасне виявлення фактичних порушень норм експлуатації, розуміння реальні характеристики безпеки об'єкта, а також, при необхідності, екологічність його функціонування.

 Увага! Стороння експертиза від незацікавлених організації – це єдиний спосіб розуміння реального стану та функціональної спроможності будівлі.